רביעית בנדבקים: עוצר לילי וסגר בטורקיה

טורקיה תטיל עוצר לילי במהלך השבוע וסגר כולל בסופו, כדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה. כך הודיע אמש (ב') הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן, אחרי שיאים חדשים במספר הנדבקים ובקורבנות הנגיף בטורקיה.
ארדואן הודיע שהאזרחים לא יהיו רשאים לצאת מהבתים בין 21:00 ל-05:00 בימים ב' עד ה'. בסופי השבוע יידרשו להישאר בבית, בסגר שיחל ביום שישי ב-21:00 ויסתים ביום שני ב-05:00. מגזרים מסוימים, בהם ענפי האספקה, הייצור והחקלאות, יוחרגו מההגבלות החדשות שייכנסו לתוקף היום. פעילות המרכולים והמשלוחים תוגבל בסופי השבוע.

ארדואן. "למנוע משבר כלכלי וחברתי"

ארדואן. "למנוע משבר כלכלי וחברתי"
(צילום: AP)

 טורקים באיסטנבול. הגל השני קשה בהרבה מהראשון

טורקים באיסטנבול. הגל השני קשה בהרבה מהראשון
( צילום: AP)

( צילום: רויטרס)
באביב, בגל הראשון של המגפה, הטילה טורקיה סגר בסופי השבוע. ארדואן הדגיש אז שברצונו למנוע משבר כלכלי גדול ושיתוק של המשק. בגל השני מספר הנדבקים בטורקיה גבוה בהרבה. בשבועיים האחרונים הוטל עוצר לילי בסופי השבוע, אך ההשפעה שלו לא הייתה משמעותית והתקשורת הטורקית תיעדה מקומות ציבוריים הומי אדם. "אנחנו נוקטים צעדים בזהירות כדי לא להפוך את המשבר הבריאותי למשבר כלכלי וחברתי כולל". ארדואן אמר שמספר מקרי ההדבקה בבתים גדל, וביקש מהטורקים להפסיק לארח עד לירידה בתחלואה.
משרד הבריאות הטורקי דיווח אתמול על 31,219 נדבקים חדשים ביממה האחרונה – מקום רביעי בעולם אחרי ארה"ב, הודו וברזיל, שבכולן מספר התושבים גבוה משמעותית ממספר תושבי טורקיה. במשך ארבעה חודשים דיווחה טורקיה רק על נדבקים שפיתחו תסמינים, אך ביום רביעי האחרון החלה לדיווח גם על נדבקים אסימפומטים. מאז מדווחת המדינה על כ-30 אלף נדבקים חדשים מדי יום. מספר הנדבקים הכולל מתחילת התפרצות המגפה לא התעדכן.

ברחובות אנקרה

ברחובות אנקרה
(צילום: AP)

חולת קורונה ב בית חולים ב איסטנבול טורקיה

חולת קורונה בבית חולים באיסטנבול
(צילום: EPA)
 

טורקיה מפרקת ספינות בגלל הקורונה
(צילום: רויטרס)
 
מספר קורבנות הנגיף בטורקיה הגיע בסוף נובמבר לשיאים חדשים, וביממה האחרונה מתו מהנגיף 188 בני אדם. מתחילת התפרצות הקורונה מתו מהנגיף 13,749 טורקים.
כמו שאר העולם גם טורקיה ממתינה להפצת החיסונים לקורונה. היא חתמה עם חברת Sinovac Biotech הסינית על חוזה לרכישת 50 מיליון מנות מהחיסון. ארדואן אמר שבמהלך דצמבר תתחיל טורקיה לחסן את אזרחיה, ושעובדי מעריכות הבריאות יהיו בעדיפות עליונה.
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד במוקד

חדש בוידאו