מינוי פרקליט המדינה מחכה לנתניהו

בחירתו המפתיעה במהירותה של עו"ד עמית איסמן עדיין לא מבטיחה את בחירתו לפרקליט המדינה. המתיחות הפוליטית והמשבר בין כחול לבן לליכוד עלול להביא את ישראל לבחירות, ולעכב את אישור המינוי בממשלה.

עו"ד עמית איסמן

עו"ד עמית איסמן
(באדיבות משרד המשפטים)
שר המשפטים אבי ניסנקורן הגיב בחום להחלטת ועדת האיתור לבחור פה אחד באיסמן, והוא גם ינסה להעלות אותה בהקדם לאישור הממשלה. אבל ברור שמי שיחליט אם ומתי להעלות את שמו של איסמן לאישור הממשלה יהיה ראש הממשלה בנימין נתניהו.
למרות שהסכם ניגוד העניינים של נתניהו אוסר עליו בתכלית האיסור להיות מעורב בהליכי מינוי או אישור פרקליט המדינה, ההערכה היא שנתניהו, באמצעות מקורביו, יחליט אם הנושא יעלה על סדר יומה של הממשלה. הסיבה לכך היא שפרקליט המדינה החדש יהיה למעשה "תובע העל" במשפטו וילווה את התובעת בתיק – המשנה שלו ליאת בן ארי.

בנימין נתניהו

נתניהו. ההחלטה אם להעלות את אישור המינוי בממשלה היא בידיו ובידי מקורביו
(צילום: אלכס קולומויסקי )
אם אכן יוחלט על הקמת הבחירות איסמן "ייכלא" בכללי ממשלת המעבר שאוסרים על מינויי בכירים. מקורביי נתניהו עשויים למשוך את הליך הבחירה בטענה שהקמת ועדת הבחירות לא עמדה בהסכם הקואליציוני שמחייב בחירת בכירים בהסכמה.
"עו"ד עמית איסמן בלט מעל כולם כבר בסבב הראיונות הראשון", אמרו חברים בוועדת האיתור. "בתום סבבי הראיונות של כל המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה היה ברור לכל חברי הוועדה שהוא המועמד שלנו לבחירת פרקליט המדינה".
מעיני הוועדה לא נעלמו פרטי בדיקה שנוהלה נגד איסמן על אמירות סקסיסטיות שאמר לפרקליטה בעבר. "הועדה בחנה בכובד ראש את ההליך המנהלי שהתנהל בעניינו של עו"ד איסמן ואת החלטת מנכ"לית משרד המשפטים דאז משנת 2018, לגבי שתי אמירות מלפני שש ו-12 שנים, ושמעה את התייחסותו ולדברים.
"הוועדה השתכנעה כי אמירות אלו, אשר נאמרו לפני שנים רבות, אינן מאפיינות את עבודתו ואת התנהלותו של עו"ד איסמן, ואינן עולות כדי פגם ערכי-נורמטיבי המונע ממנו מלכהן בתפקיד פרקליט המדינה".
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד במוקד

חדש בוידאו